18 maart bestaat Argos 24 jaar en daarom een leuk moment om eens terug te kijken op de afgelopen jaren. Hoe zag de organisatie er 24 jaar geleden uit? Welke leuke momenten kunnen we ons nog herinneren? Om hierachter te komen zijn we in gesprek gegaan met een aantal collega’s die al lang verbonden zijn aan onze organisatie.

Aan het woord, Jolanda Stijger, één van de langstzittende collega’s bij Argos. Jolanda is al vanaf 1997 werkzaam bij Argos en actief op onze financiële afdeling.

Kan je ons meenemen naar het begin van je carrière bij Argos?
“Als ik terugdenk aan de eerste jaren bij Argos was dat een hele bijzonder periode. We zijn gestart met 6 andere collega’s en waren gevestigd in Honselersdijk. Een kantoor met een traditionele kantoorinrichting, bureaus tegenover elkaar met een looppad in het midden en ’s-Morgens zelf een ouderwets een pot koffiezetten. Ik ben toen gestart op de financiële afdeling. Ik hield mij voornamelijk bezig met de dagelijkse administratieve werkzaamheden. Daarnaast was ik al bezig met het optimaliseren van bepaalde processen en te kijken waar we efficiënter konden gaan werken en waar we verbeteringen konden doorvoeren. Echt een hele leuke periode waarin we met een kleine bezetting mooie en grote stappen maakte.”

Als je kijkt naar de persoonlijke hoogtepunten in je carrière, waar ben je dan het meest trots op?
“Ik ben vooral trots op de persoonlijke groei die ik heb meegemaakt binnen Argos. Vanaf de eerste dag bij Argos ben ik al onderdeel van het Argos team en hebben we hele mooie momenten met elkaar beleefd. Daarnaast heb ik mijzelf veel processen en systemen eigen gemaakt. Zo erg dat ik wel eens tijdens een externe training meer wist dan degene die de training verzorgde, want ja in de praktijk werkt het anders dan dat er in de boeken vermeld staat”.

Werkplezier vinden we bij Argos heel erg belangrijk. Hoe was dit in het begin geregeld?
“Vroeger hield ik mij naast mijn administratieve werkzaamheden met veel andere dingen bezig o.a. met de paas-, sint en kerstgeschenken. Nu hebben we voor dit soort projecten andere collega’s, maar in de begin jaren pakte ik thuis de chocoladeletters in, schreef ik de gedichten en dit allemaal met de hulp van mijn dochter die er heilig in geloofde dat we de Sint mochten helpen. Bijzonder bij Argos was het kerstgeschenk met de keuze envelop of het vraagteken. Samen met nog 5 andere collega’s kozen we voor het “?” en we hebben een onvergetelijke ballonvaarttocht gemaakt. Dit soort momenten zijn niet in geld uit te drukken en vind ik nog steeds een hele bijzondere ervaring. Daarnaast was er genoeg ruimte om mijzelf binnen de organisatie te ontwikkelen, wat ook heeft bijgedragen aan het werkplezier bij Argos”.

Als je terug mocht gaan naar een moment in je Argos carrière, welk jaar zou dat dan zijn geweest en waarom?
“Eigenlijk zijn dat er meerdere, dat heb je als je al zo lang ergens werkzaam bent. Maar laat ik er twee benoemen. Allereerst het kantoorpand waar ik startte. Dit is voor mij de basis geweest van waar de organisatie nu staat. Hier zijn de plannen voor de toekomst gemaakt, de basis voor het productassortiment bepaald en de structuur van de organisatie neergezet. Een belangrijke periode waar we met een kleine groep collega’s keihard voor hebben gewerkt en ik ben trots op het resultaat wat we nu hebben neergezet 24 jaar later.
Daarnaast de verhuizing naar ons kantoor aan de Stationsweg 35. We zijn als organisatie een aantal keer verhuisd maar de verhuizing naar de Stationsweg 35 is mij het meest bijgebleven, van een behoorlijk “oud” pand, naar een heel nieuw pand. We hadden daar destijds een grote vergadertafel uiteraard voor vergadering met al het personeel. Maar de ruimte met de grote tafel diende ook als ontmoetingsplek voor het personeel. Een fijne plek die bijvoorbeeld ook functioneerde als ontbijttafel tijdens het kerstontbijt. Samen met collega’s het ontbijt regelen. Leuke momenten, waar ik een fijne herinnering aan heb overgehouden”.

Wat motiveert jou al 24 jaar om met zo’n drijfveer naar kantoor te komen?
“Ik heb nog steeds plezier in mijn werk. Ik vind de afwisseling in de werkzaamheden erg fijn en er wordt veel waarde gehecht aan mijn inbreng op diverse vlakken. Argos is groeiende als organisatie en het is dan lastiger om het familiegevoel te houden. Ik heb in de afgelopen 24 jaar bij Argos veel mensen zien komen en gaan, mooie tijden maar ook mindere tijden meegemaakt waarin we met z’n allen echt keihard hebben moeten werken om de geplande resultaten te realiseren. Toch lukt het ons om binnen Argos met respect met elkaar om te gaan, elkaar te waarderen en onderlinge betrokkenheid te creëren. Communicatie is dan heel belangrijk, maar niet altijd even makkelijk. Met de groei krijgen we steeds meer nieuwe collega’s erbij en is het soms lastig om alle gezichten dezelfde kant op te krijgen maar toch streven we altijd naar een win/win situatie waarin iedereen zich happy voelt”.

Als je Argos in één zin mag aankondigen, hoe zal die dan klinken?
“Een prachtige organisatie met hardwerkende en enthousiaste collega’s die met een goede werksfeer en veel plezier onze relaties verder helpen op het gebied van verpakkingen en beschermende middelen”.

Is er verder nog iets wat je wilt delen met de lezers van dit interview?
"Als ik dan toch van de gelegenheid gebruik mag maken, wil ik graag een openstaande vacature op onze afdeling onder de aandacht brengen.
Wij zijn namelijk op zoek naar een financieel talent die het administratie vak volledig eigen wil maken en we allround kunnen inzetten binnen ons team.
Ben je nieuwsgierig en wil je meer informatie over deze vacature? Op onze vacaturepagina is meer informatie te vinden over de vacature. Hopelijk vinden we via deze weg een nieuwe collega :)".

16/03/2022